VIVO! Hostivař zvýšilo obsazenost centra na 99%

Obchodní centrum VIVO! Hostivař v Praze 10 zvýšilo obsazenost centra na 99% a otevřelo nově na zhruba 700 m2 prodejnu německého řetězce TEDi. Jedná se o první prodejnu na území hlavního města a celkově osmnáctou v České republice.

Vstup mezinárodní značky se sortimentem nepotravinářského zbožím rozšíří zákazníkům nákupní nabídku o potřeby pro domácnost, papírenské zboží, školní potřeby, hračky, dekorace, party vybavení či designové doplňky pro domácí mazlíčky.

Diskontní řetězce nabízející nepotravinářské zboží se řadí mezi segmenty, na které aktuální pandemie dopadla vůbec nejméně. Zájem o nakupování v non-food diskontech podtrhuje fakt, že společnosti expandují formou nových prodejen či zvětšením prodejních ploch. TEDi si pro svou expanzi do Česka, které je v pořadí již devátým trhem, na němž působí, vybrala právě současné období a s rakouskou realitní skupinou IMMOFINANZ, která provozuje obchodní centrum VIVO! Hostivař uzavřel víceletou nájemní smlouvu.

„VIVO! Hostivař je lokální centrum, nabízí širokou škálu zboží a služeb ze sortimentu 65 obchodních značek pro obyvatele Prahy 10 a spádové oblasti. Vstup řetězce TEDi do hostivařského VIVO! naváže na dlouhodobou spolupráci z nákupních parků STOP SHOP, které provozujeme v regionech. Rozšiřování sortimentu je pro nás významným krokem k zajištění komplexnější nabídky v non-food segmentu, TEDi nabízí velmi široké portfolio pro různé typy zákazníků, a skvěle doplní spektrum značek našeho obchodního centra uvádí,“ Jan Jungwirth, Country Manager společnosti IMMOFINANZ pro Českou republiku.

O VIVO! Hostivař

VIVO! Hostivař, nabízí aktuálně sortiment 65 počet značek na celkové ploše 24.000 m2. Obsazenost centra je na 99%. V rámci cíle snížení emisí skleníkových plynů, který si společnost IMMOFINNAZ stanovila, byly na konci roku 2021 instalovány ve VIVO! energeticky úsporné osvětlovací systémy a počítá se s rozšířením využívání chytrých technologií.