Jak si poradit s hojením po úrazech během jarních sportů

Jaro je ideálním časem pro venkovní sporty. Konečně již nemusíte sedět doma a mít tak nedostatek pohybu. Díky sportovním aktivitám i kvalitní výživě si zlepšíte a udržíte fyzickou kondici. Jak ale zůstat fit po úrazu a co nejrychleji se vrátit zpět do formy? V těchto situacích je velkým pomocníkem enzymoterapie.

Snažíte se zotavit po úrazu, vyhnout se případným poúrazovým zánětům a hledáte kvalitní řešení pro podporu hojení? Vsaďte na léčivé účinky enzymů. Při procesu zánětu mají v organismu důležitý význam proteolytické enzymy. Pomáhají zajišťovat rovnováhu imunitního systému tak, aby zánět proběhl rychle a bez následků.

Účinky systémové enzymoterapie

Pokud je člověk po úrazu a vlastní tvorba enzymů není dostačující, je vhodné imunitní systém podpořit jejich externím dodáním prostřednictvím léků pro systémovou enzymoterapii. Tato léčebná metoda se těší čím dál větší oblibě. Správná kombinace enzymů živočišného, rostlinného i bakteriálního původu totiž dovede účinně pomoct i při rozsáhlém poškození tkání.

Systémová enzymoterapie při úrazech

Tato léčebná metoda je ideálním pomocníkem na poúrazové otoky způsobené zejména naražením, vykloubením, podvrtnutím nebo zlomeninou. Napomáhá k urychlení vstřebávání otoků, krevních podlitin a výronů. Zmírňuje bolest a zkracuje dobu léčby. Nejlepšího efektu se dosáhne při zahájení léčby co nejdříve po úrazu, přičemž je potřeba dbát na dodržování doporučeného dávkování léků. Registrovaným lékem pro systémovou enzymoterapii je u nás třeba Wobenzym, který je opět dostupný v kamenných i internetových lékárnách.

Léčba poúrazových stavů

Wobenzym má prokázané terapeutické účinky po úrazech a operacích. Jde o léčivý přípravek obsahující unikátní směs enzymů z přírodních zdrojů, které slouží jako katalyzátory biochemických reakcí. Napomáhá například vstřebávání výronů i krevních podlitin, snižuje otok a výrazně urychluje hojení. Díky svým přirozeně analgetickým účinkům působí i proti bolesti. Jeho léčebné účinky jsou ověřeny rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a více než padesátiletou léčebnou praxí.

Jak funguje a jaké je užívání?

Obsahuje živočišné enzymy trypsin, pankreatin a chymotrypsin, rostlinné enzymy papain a bromelain, bakteriální enzymy lipázu i amylázu a zároveň ještě rostlinný flavonoid rutin. Pomocí této jedinečné kombinace optimalizuje činnost imunitního systému, snižuje vazkost krve a tím zlepšuje průtok drobnými krevními i lymfatickými cévami. Obsažený rutin normalizuje propustnost cévní stěny. Záněty, bolesti i otoky rychleji odeznívají a usnadňuje se tím proces hojení. Tablety se užívají nejméně 30 minut před jídlem nebo alespoň 90 minut po jídle a zapíjejí se větším množstvím vody (přibližně 250 ml). Nemají se kousat, dělit nebo drtit, protože potahová vrstva chrání tabletu před její degradací vlivem působení kyselého pH v žaludku. Pokud se tedy Wobenzym užívá dle instrukcí, pomůže vám vrátit se po úrazu do formy výrazně rychleji.