Portál JenPráce.cz spouští pro své klienty video inzeráty vytvořené s pomocí umělé inteligence

Pracovní portál JenPráce.cz spouští pro inzerující firmy novou službu. Jako první pracovní portál v Česku umožní svým klientům využívat k náboru video inzeráty s AI avatary. Společnosti budou mít pro video inzeráty na výběr 4 šablony a samozřejmostí bude podpora Facebooku a Instagramu JenPráce.cz.

„Tento formát spouštíme proto, že chceme nabídnout klientům cenově dostupnou službu ve formátu videa, kterou by mohli oslovit uchazeče o práci. Společnosti, které inzerují na portálu JenPráce.cz tímto získají nový a neokoukaný formát s velkým efektem,“ uvedl Michal Španěl, marketingový manažer pracovního portálu JenPráce.cz. „Dle průzkumů si uchazeči zapamatují až 95 % obsahu inzerátu ve video formě, zatímco v textové podobě jim ulpí v paměti jen 10 % informací,“ dodal Michal Španěl.

„Firma si bude moci zvolit ze 4 šablon v moderním a progresivním stylu a vytvořit si inzerát ve svém designu. Šablony budou umožňovat zobrazit logo společnosti, název pozice a platové podmínky. Avatar pak bude říkat základní informace k pozici podle textu, který navrhneme na základě našich zkušeností. Firma si bude moci text samozřejmě navrhnout či pak upravit i sama,“ dodal Michal Španěl k nové službě portálu JenPráce.cz pro inzerující společnosti. Tento typ inzerce podle něj přinese též konzistenci do inzerce, zejména, když budou klienti preferovat určitý typ inzerenta.

Ukázky šablon:

Video inzerát může být připraven v délce od 15 do 30 vteřin. V rámci možných editací AI inzerátu se počítá i s možností upravovat avatarům styl oblečení dle potřeby tak, aby seděl ke konkrétním pozicím. Inzeráty v tomto novém formátu bude JenPráce.cz rovněž podporovat na svém Facebooku, kde má 850 000 fanoušků, což je největší počet v oboru. Navíc budou inzeráty i na Instagramu, aby zasáhly co nejlépe publikum v celém spektru populace. Na obou sociální sítích bude podpora garantovaná po dobu 7 dnů. Po uplynutí podporované doby však inzerce bude stále dohledatelná – z obsahu příspěvků tedy nezmizí.

Nový formát inzerátu přinese firmám také výhody na straně výdajů: „Tvorba AI inzerátů je cenově efektivnější ve srovnání s natáčením a postprodukcí video inzerátů naživo. Tento fakt činí video inzeráty přístupnějším formátem pro všechny firmy na českém trhu,” říká Michal Španěl. „Množství nových funkcí navíc neustále poroste. Postupně budou avataři dynamičtější, přirozenější, dají se čekat komplexnější gesta a perfektní mimika. Vývoj v této oblasti je vzrušující a určitě zde ještě dlouho nedosáhneme stropu možností,” doplňuje Michal Španěl.