Emirates posílí lety do Ósaky s letounem A380 s nejnovější třídou Premium Economy

Od 1. června 2024 posílí společnost Emirates své služby do Ósaky zavedením letounu A380, který bude vybaven nejnovějším produktem letecké společnosti, Premium Economy. Stane se tak druhou japonskou vstupní branou, která bude provozovat lety s nově modernizovaným letadlem. Modernizovaná služba nabídne zvýšenou kapacitu sedadel na letech do a z druhého největšího japonského města, kromě toho zavede pro zákazníky velmi žádanou třídu Premium Economy a také nově obnovené interiéry v kabinách First Class, Business Class a Economy Class.

Od 1. června nahradí čtyřtřídní letoun A380 společnosti Emirates letoun Boeing 777-300ER, který v současné době provozuje linku EK316/EK317 na mezinárodní letiště Kansai v Ósace (KIX) a zpět. Díky modernizovanému provozu A380 poskytne společnost Emirates mezi Dubají a Ósakou dalších 910 míst týdně, což cestujícím nabídne více příležitostí k přestupu do oblíbených destinací včetně Milána, Madridu, Brazílie, Paříže a Londýna. Společnost Emirates loni oslavila 20. výročí zahájení provozu mezi Dubají a Ósakou a v roce 2023 přepravila více než 220 000 cestujících na více než 360 letech.

Čtyřmístný letoun A380 společnosti Emirates nasazený do Ósaky bude mít 14 kabin First Class, 76 sedadel s možností ležení v Business Class, 56 sedadel v Premium Economy a 338 ergonomicky navržených sedadel v Economy Class. Ve čtyřtřídním letadle Emirates A380 je Premium Economy umístěna v přední části hlavní paluby a jejích 56 sedadel je rozmístěno v konfiguraci 2-4-2. V kabině je každý centimetr prostoru přizpůsoben potřebám zákazníků díky velkorysé rozteči a šířce sedadel vhodných pro práci i odpočinek a dalším prvkům, které nabízejí funkčnost a pohodlí, jako jsou nabíjecí body v sedadle či postranní koktejlový stolek. Zážitek doplňuje odborně sestavené vybavení během letu, nápaditý jídelní lístek a široká nabídka nápojů.  Palubní zábava ice společnosti Emirates zahrnuje až 6 500 kanálů s filmy, televizními programy a hudbou. Zákazníci letící v Business a First Class budou mít přístup do palubního salónku společnosti Emirates, cestující First Class budou mít exkluzivní přístup do luxusní sprchové lázně. Kromě toho si cestující mohou vychutnat oceňovanou pohostinnost společnosti Emirates a jídla připravovaná z pečlivě vybraných surovin z celého světa.

V prosinci 2023 uvedla společnost Emirates na trase Dubaj-Narita produkt Premium Economy, který se zatím těší velkému zájmu zákazníků. Tento osobitý produkt letecké společnosti je v současné době k dispozici na letech do dalších 14 destinací po celém světě, včetně letišť New York JFK, Los Angeles, San Francisco, Houston, London Heathrow, Sydney, Auckland, Christchurch, Melbourne, Singapur, Bombaj, Bangalore, Sao Paulo a Dubaj.

Letecká společnost zahájila provoz letů A380 na mezinárodní letiště Kansai (KIX) v době, kdy Japonsko očekává nárůst turistického ruchu díky jedinečným atrakcím v regionu Kansai (Ósaka a Kjóto), a navíc díky nabitému programu akcí včetně výstavy Osaka-Kansai Expo plánované na rok 2025. Společnost Emirates rovněž provozuje denní linku A380 ve čtyřech třídách do tokijské Narity a denní linku Boeing 777-300ER do tokijské Hanedy. Prostřednictvím pravidelných linek do tří největších mezinárodních cestovních uzlů v Japonsku poskytuje společnost Emirates pohodlné letecké spojení, které uspokojí rostoucí poptávku.

V rámci svého závazku vůči cestujícím společnost Emirates v loňském roce oznámila obnovení služby Chauffeur-drive v Tokiu Haneda pro zákazníky letecké společnosti v e First a Business Class. Společnost Emirates rovněž zavedla bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu pro zákazníky letecké společnosti v ekonomické třídě z tokijského letiště Haneda na hlavní vlaková nádraží – Tokio (TYO) a Šinagawa (SGW).