JYSK Česká republika loni investoval do modernizace prodejen a dvakrát navyšoval mzdy

Finanční rok, který v JYSKu začíná 1. zářím a končí 31. srpnem, byl podle očekávání ovlivněn řadou negativních globálních faktorů. Skandinávský maloobchodní řetězec však i nadále pokračuje v investicích do nejdůležitějších věcí – zákazníků a zaměstnanců.

Modernizace prodejen

V současnosti JYSK pracuje na realizaci jedné z největších investic v historii společnosti. Nový koncept prodejen je globální projekt, který v průběhu uplynulého finančního roku dosáhl významného milníku v podobě 2000 zrekonstruovaných poboček po celém světě.

V České republice investoval JYSK v průběhu roku 110 milionů korun do 23 stavebních projektů – otevřely se dvě nové prodejny a dalších 21 bylo přestavěno podle nového konceptu.

„Na súčasnú situáciu reagujeme tak, že pokračujeme v prestavbách predajní podľa nového moderného konceptu. Predajne sú naším najlepším marketingovým nástrojom,“ říká o investicích Peter Brányik, generální ředitel pro JYSK Česká republika a Slovensko.

Spokojený zaměstnanec přináší spokojeného zákazníka

Kromě modernizace nákupního prostředí společnost neustále pracuje na vytváření atraktivních cenových nabídek a na zlepšování jak kvality produktů, tak kvality služeb.

Na zákazníkoch záleží vždy, či v dobrých alebo zlých časoch. Chceme, aby zákazníci prichádzali nielen do modernej predajne, ale aj do príjemnej atmosféry. Vychádzame z toho, že len spokojní zamestnanci v dobre fungujúcom tíme, dokážu preniesť dobrú atmosféru na zákazníka,“ říká Peter Brányik.

Jednou z hlavních vizí JYSKu je být první volbou zaměstnance v prostředí maloobchodu, proto patří zlepšování pracovních podmínek a udržování spokojenosti zaměstnanců mezi priority společnosti.

V uplynulém finančním roce se všem zaměstnancům opět dvakrát navyšovaly mzdy. Firma dále investuje do vzdělávání zaměstnanců prostřednictvím rozvojových programů, které umožňují kariérní postup, a do vylepšování pracovního prostředí.

Dvacet let na českém trhu

V uplynulém roce oslavila společnost 20. výročí působení na českém trhu. Při této příležitosti uspořádal JYSK party pro všechny zaměstnance. V den oslavy měly všechny prodejny zkrácenou otevírací dobu nebo byly zavřené úplně, aby se mohli zaměstnanci z celé republiky této slavnostní události zúčastnit.

Úspech sa oslavuje s tými, ktorí za ním stoja. To, ako vyzerajú naše predajne, ako sa to odzrkadľuje v spokojnosti našich zákazníkov, je výsledok práce všetkých zamestnancov,“ říká Peter Brányik.

Sponzorství

Společnost JYSK má dlouholetou tradici podpory sportu tělesně handicapovaných. V České republice je společnost už osmým rokem podporovatelem Českého paralympijského výboru.

Dalším projektem podpory je pomoc určená lokálním institucím a charitativním organizacím. Rozšiřování sítě prodejen je základní součástí kultury JYSKu. V místech, kde firma působí, chce kromě dobré nabídky přinášet i pozitivní přínos do společnosti.

„S viac než stovkou predajní sa stávame naozaj lokálnymi a my chceme byť dobrým susedom, poznať našich zákazníkov a okolie, v ktorom pôsobíme. Keď prídeme na nové miesto, chceme ako nováčikovia v susedstve prispieť tam, kde je to potrebné,“ vysvětluje záměr projektu Peter Brányik.

Při otevření prodejny v Hradci Králové to byl Domov pro matky s dětmi, který zaštiťuje Oblastní charita Hradec Králové. Společnost JYSK věnovala domovu vybavení do domácnosti podle aktuálních potřeb klientů.

Pomoci v podobě výrobků z JYSKu se dostalo i Azylovému domu svatého Gerarda ve Staré Boleslavi, kde společnost koncem srpna otevřela svoji 103. pobočku v České republice.

Výroční zprávy JYSK

V projektu podpory lokální komunity pokračuje společnost JYSK i v tomto finančním roce.

Výsledky za finanční rok 2022/2023

  • Obrat: 4,53 miliardy Kč oproti 4,7 miliardy Kč v roce 2021/22
  • EBIT: 1,06 miliardy Kč oproti 1,24 miliardy Kč v roce 2021/22
  • Investice do stavebních projektů: 110 milionů Kč