Aukro zahájilo spolupráci s platformou BaseLinker, usnadní prodej druhojakostního zboží

Pro e-shopy je ale stále obtížnější najít způsoby, jak se zbavit neprodejného zboží a minimalizovat tak náklady na jeho skladování. Tento problém by jim měla usnadnit spolupráce Aukra a jedné z předních platforem pro správu e-shopů BaseLinker. Díky integraci těchto dvou e-commerce gigantů mohou e-shopy jednoduše a efektivně prodávat druhojakostní zboží na Aukru a přispět tak nejen k udržitelnosti, ale i k šetření nákladů a efektivnější práci se svými skladovými zásobami.

Aukro je v Česku zapsáno jako významný aukční portál a je specialistou nejen na sběratelské předměty, ale také na prodej zboží s drobnými vadami, rozbalených produktů nebo zboží, které bylo vráceno zákazníky. Spojení BaseLinkeru a Aukra dává nově e-shopům možnost jednoduše prodávat druhojakostní zboží přes oblíbenou českou aukční platformu. „Obecně platí, že všechny e-shopy řeší skladové zásoby a náklady s nimi spojené, hlavním problémem jsou produkty nízkoobrátkové nebo dokonce neprodejné a produkty druhojakostní z důvodu poškození, vratek nebo rozbalení,“ uvedl za Aukro provozní ředitel Rostislav Moric.

Nákup druhojakostního zboží je přitom trendem, který již v České republice nějakou dobu panuje. S rostoucí cenou nových výrobků si stále více zákazníků uvědomuje, že druhojakostní zboží může být zajímavou a především levnější alternativou. „Díky integraci platformy BaseLinker a Aukra mohou e-shopy jednoduše prodávat druhojakostní zboží na Aukru, kde najdou vhodné zákazníky, ať už B2B nebo B2C, kteří jsou ochotni za výhodnějších podmínek nakupovat zboží rozbalené nebo s drobnými vadami,“ doplnil Rostislav Moric.

Prodej druhojakostního zboží s sebou nese i pozitivní vliv na životní prostředí. Namísto toho, aby bylo použité zboží zlikvidováno, je znovu uvedeno na trh a díky Aukru dostává takzvaně nový život. „Prodej na Aukru přes BaseLinker je velmi jednoduchý a efektivní proces, proto očekáváme, že tuto službu bude využívat čím dál více českých e-shopů. Díky snadné obousměrné integraci nemusí uživatelé složitě spravovat zásoby na různých platformách, ale mohou vše řídit přes jediný panel na platformě BaseLinker,“ uzavřel problematiku Rostislav Moric.