Společnost Signify se zařadila mezi 10 největších inovátorů v Evropě

Společnost Signify, světový lídr v oblasti osvětlení, pokračovala v loňském roce v rozšiřování portfolia svých patentů a podala rekordní počet přihlášek u Evropského patentového úřadu (EPO). Tento krok jí zajistil umístění v první desítce společností se sídlem v Evropě, v oblasti osvětlení si zde drží prvenství. V celosvětovém žebříčku se pak umístila na 22. místě. V minulém roce EPO obdržel celkem 193 460 žádostí.

Naše inovace představují účinný nástroj na cestě za lepším životním prostředím a nové možnosti navíc přinášejí přidanou hodnotu našim zákazníkům,” říká Eric Rondolat, CEO společnosti Signify. „Díky naší inovační kultuře jsme dokázali vytvořit rozsáhlé portfolio duševního vlastnictví, které odráží naše odhodlání proměnit průmysl osvětlení pomocí produktů, systémů a služeb. Ty pomáhají nejen spotřebitelům, ale také podnikům či muinicipalitám zvyšovat energetickou účinnost, mají dlouhou životnost a celkově zlepšují uživatelskou zkušenost.“

Patenty společnosti Signify otevírají nové možnosti v oblasti udržitelných inovací, a to včetně úsporného osvětlení či inteligentních systémů určených pro odborníky, spotřebitele i municipality. Přihlášky podané v roce 2022 odrážejí dlouhodobý závazek k řadě oblastí udržitelnosti. Mezi ty patří například osvětlení pro pěstování rostlin ke zlepšení dostupnosti potravin, udržitelná výroba včetně 3D tisku nebo například světla, která přispívají lidskému zdraví a pohodě.

Signify navíc rozšířila dopad svých inovací prostřednictvím průkopnického licenčního programu EnabLED, díky kterému má dnes už nad 1500 firem přístup k více jak 5 tisícům patentů společnosti. Špičkové a energeticky úsporné technologie se tak mohou šířit ještě rychleji. Společnost Signify (Euronext: LIGHT) je světovým lídrem v oboru osvětlovací techniky pro profesionální zákazníky i koncové spotřebitele, včetně osvětlení pro internet věcí (IoT). Produkty značky Philips a systém propojeného osvětlení a datových služeb Interact vytvářejí přidanou obchodní hodnotu a pomáhají ke zlepšování života v domácnostech, kancelářích, průmyslových objektech i na veřejných prostranstvích.