GWM v rámci svého dne příměstských elektrických vozidel představila novou generaci platformy E-Hybrid

Přední čínská automobilka GWM představila na svém dni inteligentních příměstských elektrických vozidel svou nejnovější hybridní technologickou platformu Hi4 (Hybrid Intelligent 4WD), která je vybavena pokročilou technologií pohonu založenou na elektromotorech a je navržena tak, aby optimalizovala účinnost za všech jízdních podmínek.

Automobilka GWM neustále rozšiřuje svou nabídku udržitelných a inteligentních vozidel pomocí komplexního průmyslového řetězce, který zahrnuje hybridní architekturu, výkonné baterie, vodíkovou energii, technologii elektrického pohonu, inteligentní interiér, inteligentní řízení a inteligentní podvozek.

Platforma Hi4 nabízí dvě pohonné jednotky s maximálním systémovým výkonem 340 kW a může sloužit jako základ modelů vozidel třídy A – C. Hybridní hnací ústrojí dosahuje nejlepší tepelné účinnosti na trhu 41,5 %, což je možné díky vyspělému spalovacímu systému, vysokotlakému přímému vstřikování a technologii nízkotlaké recirkulace výfukových plynů. Kromě toho inteligentní strategie řízení a správy energie platformy Hi4 zajišťují optimální provozní efektivitu a zlepšují energetickou účinnost vozidla přibližně o 8 % ve srovnání s tradičními systémy pro správu energie.

Platforma Hi4 také nabízí dojezd více než 100 km na čistě elektrický pohon díky vysokokapacitnímu akumulátoru, který využívá pokročilou lithium-iontovou technologii pro zajištění dlouhotrvajícího výkonu. Energetická účinnost rychlého nabíjení dosahuje 97 % a nabíjení z 30 na 80 % při běžné okolní teplotě trvá méně než 30 minut díky vysokonapěťové nabíjecí technologii a inteligentnímu systému řízení nabíjení.

Platforma Hi4 je rovněž vybavena třemi novými průlomovými prvky v oblasti hybridní technologie, včetně nové e-hybridní architektury, která umožňuje vyhovět širší škále jízdních scénářů, nové technologie dynamického řízení založené na vysoce přesném snímání v řádu milisekund a nového systému elektromechanické spojky, která umožňuje dosáhnout lepších výkonových parametrů.

Nová e-hybridní architektura využívá novou hybridní konstrukci se třemi zdroji energie a dvouosým rozvodným systémem, který je postaven na dvou elektromotorech se sdíleným výkonem, čímž je dosaženo sériově-paralelní hybridní architektury s elektrickým pohonem a náhonem na všechna čtyři kola. Tím se rozšiřuje škála jízdních scénářů, ve kterých mohou uživatele vozidla využívat, a vyhovuje tak potřebám pro jízdu ve městě i v terénu.

Systém GWM iTVC (intelligent Torque Vectoring Control) je nová technologie dynamického řízení točivého momentu, která je založena na milisekundově přesném snímání rychlosti vozidla na základě otáček motoru. Systém GWM iTVC rychle a dynamicky rozděluje točivý moment mezi přední a zadní nápravu v řádu milisekund, čímž účinně zabraňuje prokluzování na vozovce s nízkou adhezí a zvyšuje jízdní stabilitu a bezpečnost jízdy v zatáčkách.

Převodový systém a elektromechanickou spojkou nabízí inovativní konstrukci dvou elektromechanických spojkových jednotek, které pokrývají téměř celý rozsah otáček motoru a dokáží vyhovět potřebám uživatelů ve všech jízdních scénářích.

„Platforma Hi4 poskytuje vysoký výkon a nižší spotřebu paliva a díky inovativním funkcím dvou motorů a dvouosého řízení také zlepšuje stabilitu řízení a bezpečnost jízdy v zatáčkách,“ uvedl technický ředitel GWM pro pohonné jednotky.

Platforma Hi4 automobilky GWM má přinést revoluci na trh hybridních SUV a nabídnout zákazníkům bezkonkurenční kombinaci výkonu, bezpečnosti a efektivity, což z ní činí chytrou volbu pro řidiče, kteří vyžadují to nejlepší.