Hisense je světovou jedničkou v počtu prodaných televizorů v prosinci 2022

Institut pro výzkum trhu AVC Revo nedávno zveřejnil svou „Měsíční zprávu o celosvětovém objemu dodávek televizorů za rok 2022“. Podle této zprávy dosáhl v prosinci 2022 objem prodeje televizorů Hisense počtu 2,326 milionu kusů a řadí Hisense na první pozici na celosvětovém trhu TV.

Tento nový rekord přichází jen krátce poté, co se podle údajů AVC Revo stal Hisense s rekordními prodeji za období od ledna do října 2022 celosvětovou dvojkou v počtu prodaných TV. Hisense přitom dosáhl 12,06 % podílu na celosvětovém trhu TV. Dodávky na trhy mimo Čínu meziročně vzrostly o 12,2 % a zaznamenaly rychlý růst zejména v Evropě, Japonsku a na rozvíjejících se trzích.

Nový rekord je výsledkem nepřetržitého úsilí o inovaci produktových řad prostřednictvím těch nejmodernějších technologií. Do budoucna se bude společnost Hisense zaměřovat především na prémiová řešení, která povýší zákaznický zážitek na ještě vyšší úroveň.

Zákazníci se tak mohou těšit na nové vyspělé smart televizory typu QLED, ULED, mini-LED a OLED. Ale také na další špičkové laserové TV se třemi paprsky a ultrakrátkou projekční vzdáleností. Průkopnickou roli Hisense na náročném trhu laserových TV stvrzují futuristické projekční technologie se 1700 souvisejícími patenty i čerstvě navázaná strategická spolupráce s firmou Leica.

Hisense zaujal i na nedávném mistrovství světa ve fotbale FIFA World Cup Qatar 2022, kde byl přítomen jako oficiální sponzor mj. i obvodovým systémem LED displejů pro zobrazování reklam se sdělením: „Hisense TV: číslo 1 v Číně, číslo 2 na světě.“

I v této další kategorii, tedy v kategorii komerčních smart displejů určených pro B2B zákazníky, Hisense velmi rychle a významně posiluje svoji tržní pozici. Jde o komerční displeje určené nejen pro využití v interiéru, ale i v náročných venkovních podmínkách s působením všech povětrnostních vlivů – od střídání teplot až po srážky a vítr. Nacházejí využití především v maloobchodě, ve sportu, zdravotnictví, školství nebo v dopravních systémech či veřejném prostoru. Nejnovější 4K komerční displeje byly představeny i na nedávném prestižním veletrhu spotřební elektroniky CES 2023 v americkém Las Vegas.