Emirates podepsala dohodu o podpoře cestovního ruchu na Bahamách

Emirates, největší mezinárodní letecká společnost na světě, uzavřela dohodu s bahamským ministerstvem zahraničních věcí o podpoře cestovního ruchu na tomto karibském souostroví. Letecká společnost a místní ministerstvo cestovního ruchu zahájí společné iniciativy s cílem zvýšit návštěvnost ostrovů z klíčových trhů v rámci globální sítě Emirates.

Memorandum o porozumění podepsali v sídle Emirates Group Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates Group, a Tony Joudi, velvyslanec Baham ve Spojených arabských emirátech a Kataru. Slavnostního podpisu se zúčastnili také Adnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates, a Salem Obaidalla, senior viceprezident společnosti Emirates pro obchodní operace v Americe.

Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Emirates Group, řekl: „Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s bahamským ministerstvem zahraničních věcí a podpořit jeho cíle v oblasti cestovního ruchu. Díky našemu partnerství s United a Air Canada se těšíme, že budeme hrát klíčovou roli v propagaci Baham jako přední dovolenkové destinace. Zákazníci z celé naší sítě mohou využívat služeb Emirates v destinacích v Severní Americe a zároveň profitovat z lepšího spojení a přístupu na ostrovy.“ 

Jeho Excelence Tony Joudi, velvyslanec Bahamských ostrovů ve Spojených arabských emirátech a Kataru, uvedl: „Rád bych poděkoval společnosti Emirates, že se podílí na posílení spojení mezi oběma zeměmi. Cestovní ruch je důležitou součástí ekonomiky naší země a doufáme, že zvýšením počtu návštěvníků našeho tropického ostrovního ráje dosáhneme našich cílů, kterými jsou stimulace ekonomiky cestovního ruchu a poskytnutí nových podnětů pro podnikatelské prostředí.“

Emirates je globálním prostředníkem, spojuje Východ se Západem a my se těšíme na úzkou spolupráci s touto leteckou společností. Ekonomika jako celek bude mít z dalšího rozmachu cestovního ruchu prospěch, naše země již uskutečnila významné investice do infrastruktury, aby se tak přizpůsobila očekávanému nárůstu turistů. Jménem bahamské vlády se těšíme, že začátkem letošního roku uspořádáme poznávací cestu pro influencery a média, aby se tak osobně mohli seznámit s nejlepší nabídkou naší země a upozornili na ni jako na špičkovou turistickou destinaci pro své publikum,“ pokračoval Joudi.

Bahamy se rozkládají na 16 velkých ostrovech, které se pyšní více než 100 tisíci kilometry čtverečních nejčistšího oceánu na světě. Toto souostroví patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím v Karibiku, kromě vyhledávaných pláží a nedotčeného pobřeží nabízí svým návštěvníkům také bohatou nabídku volnočasových a kulturních aktivit.

Na základě memoranda o porozumění budou obě strany spolupracovat na společných propagačních kampaních vedoucích ke zvýšení počtu návštěvníků Baham. V rámci dohody budou v prvním čtvrtletí roku 2023 realizovány také marketingové aktivity zahrnující poznávací cesty pro média a obchodníky a rovněž se budou připravovat turistické balíčky šité na míru, které si zákazníci budou moci objednat v rámci rozsáhlé letecké sítě Emirates, a to prostřednictvím její cestovní kanceláře Emirates Holidays. Obě strany se rovněž dohodly, že prozkoumají možnosti spolupráce v oblasti podpory destinací Západní Indie.

Společnost Emirates v současnosti létá kromě Toronta také do 12 dalších destinací v USA. Zákazníci letecké společnosti z celého světa mohou díky partnerství mezi oběma aerolinkami využít jejich služby a lety do destinací v USA, jako je například Houston, Chicago nebo Newark, a poté přestoupit na let do Nassau se společností United. Cestující mají možnost se na Bahamy dopravit také přes Toronto s kanadskou aerolinkou Air Canada, která v listopadu aktivovala své codesharové lety.

Ačkoli většinu návštěvníků Baham tvoří cestovatelé z USA a Kanady, Bahamy lákají turisty i z dalších mezinárodních míst, které se nacházejí v letecké síti Emirates, včetně Spojených arabských emirátů, Řecka, Indie, Číny, Filipín a Singapuru.

Aktuálně se mohou zákazníci Emirates dopravit na letiště Nassau prostřednictvím codesharových letů se společností Air Canada, a to přes Toronto. Stejně tak mohou cestovatelé letět pomocí interline letů společnosti United do Nassau z Houstonu (IAH), Newarku (EWR) a Chicaga (ORD). Emirates provozuje moderní flotilu Boeingů 777 a Airbusů A380 a její letecká síť zahrnuje více než 130 destinací napříč šesti kontinenty.