Signify opět boduje v žebříčku indexu udržitelnosti Dow Jones

Společnost Signify (Euronext: LIGHT), světový lídr v oblasti osvětlení, byla opět zařazena do světového indexu Dow Jones Sustainability Index (DJSI). Svoji přední pozici v oblasti trvalé udržitelnosti potvrdila naše společnost již šestým rokem v řadě. Zařazení vychází z globálního hodnocení ekonomických, sociálních a enviromentálních výsledků podniků S&P. Společnost Signify v něm dosáhla celkového skóre 88 bodů ze 100 možných (k 23. září 2022), čímž se zařadila mezi 1 % nejlepších firem ve svém odvětví (k 9. prosinci 2022).

DJSI je důležitým měřítkem vedoucího postavení v oblasti udržitelnosti a jsem hrdý na to, že se naše úsilí jako nízkouhlíkové společnosti odráží v tomto hodnocení,“ říká Eric Rondolat, CEO společnosti Signify. „V žádném případě nejsme na konci této cesty a budeme i nadále pokračovat v naší práci na dalším začleňování opatření v oblasti udržitelnosti a ochrany klimatu do celého našeho hodnotového řetězce.“

Společnost Signify získala v rámci DJSI plný počet bodů (100/100) v 66 kategoriích, včetně strategie
v oblasti změny klimatu a rozsahu emisí skleníkových plynů, kultury rizik, designu a inovací produktů, sociálního reportingu a vlivu na politiku (hodnoceno k 9. prosinci 2022).

V rámci pětiletého programu „Brighter Lives, Better World 2025“ realizuje Signify už druhým rokem kroky ke zdvojnásobení pozitivního dopadu na životní prostředí. Ten je součástí společného úsilí v rámci Pařížské dohody s cílem udržet míru oteplování pod hranicí 1,5 °C. Ve třetím čtvrtletí letošního roku společnost oznámila, že nadále pokračuje v plánu kumulativního snižování emisí uhlíku, svých příjmů
z cirkulární dopravy, které činí 30 %, a příjmů z programu Brighter Lives, které vzrostly na 28 %. Tato opatření přispívají k ambici firmy zdvojnásobit svůj pozitivní dopad na životní prostředí a společnost do konce roku 2025. Signify je od roku 2020 ve všech svých činnostech uhlíkově neutrální a od roku 2010 aktivně snížila své provozní emise o více než 70 %.