China Matters uvádí příběh čínské medicíny

Dne 4. listopadu 2022 se v Praze uskutečnila česká premiéra anglické verze a světový křest čínské verze knihy Výsledky TCM v mezinárodním boji proti covid19 (dále jen Výsledky), kterou uspořádala společnost CBT China Book Trading GmbH, dceřiná společnost Čínského úřadu pro cizí jazyky, a na jejíž organizaci se podílely Česko-čínská smíšená komora pro rozvoj a investice a Česká asociace čínské kultury a sportu. Akce se zúčastnili hosté z českých politických, podnikatelských i kulturních kruhů, představitelé čínských institucí a další.

U příležitosti vydání knihy byl doma i v zahraničí uveden propagační film „Unikátní síla v boji proti epidemiím“, který přibližuje příběh, jenž stojí za vydáním knihy Výsledky. Film se zaměřuje na příběh Cai Chuanqing, ředitele institutu kultury a ekonomie Jintai, který sestavil vlastní léčebný plán tradiční čínské medicíny pro úspěšnou léčbu pacientů a poprvé jej zveřejnil, přičemž názorně vysvětlil, že tradiční čínská medicína je mostem, pojítkem a lékem.

V současné době se čínská medicína rozšířila do více než 190 zemí a regionů a 113 členských zemí Světové zdravotnické organizace podporuje používání akupunktury. Tempo globalizace tradiční čínské medicíny se nikdy nezastavilo. Bývalý český ministr obrany a předseda Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce Jaroslav Tvrdík vyjádřil naději, že Češi budou více zkoušet čínskou medicínu a více chránit své zdraví.