Emirates a Gulf Air potvrdily codesharové partnerství

Společnosti Emirates a Gulf Air tento týden oficiálně podepsaly jednostranné codesharové partnerství, které začne platit v prosinci letošního roku. Nová dohoda nabídne zákazníkům společnosti Gulf Air snadné spojení a rozšířené možnosti letů při přestupu v Dubaji a dále do řady destinací společnosti Emirates v Evropě, Africe, Jižní Americe a na Dálném východě.

Dohoda byla podepsána první den bahrajnského leteckého veletrhu a stvrzuje prohlubující se vztahy mezi oběma leteckými společnostmi, které navazují na loňskou spolupráci.  Dohodu podepsali Sir Tim Clark, prezident Emirates Airline, a generální ředitel společnosti Gulf Air kapitán Waleed Al Alawi, za přítomnosti J. E. pana Zayeda R. Alzayaniho, předsedy představenstva společnosti Gulf Air. Slavnostního podpisu se zúčastnili také členové managementu obou leteckých společností.

V rámci rozšířeného partnerství bude společnost Gulf Air uvádět svůj marketingový kód GF na letech provozovaných společností Emirates mimo Dubaj do některých z nejatraktivnějších světových turistických destinací, což zákazníkům společnosti Gulf Air nabízí nové možnosti dovolené. Cestující budou mít možnost přestupovat na linkách do Budapešti, Prahy, Varšavy, Alžírska, Tunisu, Bali, Hanoje, HoChi Minh City, Taipei a Sao Paula.

Nová dohoda o sdílení letů obsahuje kombinaci jedinečných cestovních možností v době, kdy jsou cestující z regionu GCC stále více informovaní, orientovaní na hodnotu a stále častěji vyhledávají nové, rozmanité zážitky a atrakce mimo své tradiční prázdninové destinace.

Nové partnerství nabídne zákazníkům také pohodlí kombinovaného prodeje letenek a odbavení, jednotnou politiku, bezproblémový transfer zavazadel a konkurenceschopné jednotné ceny za cestu s přestupem u společnosti Emirates. Zákazníci si mohou rezervovat cestu na webových stránkách společnosti Gulf Air, prostřednictvím prodejních míst Gulf Air, online cestovních kanceláří a u místních cestovních agentur.

Máme velkou radost, že můžeme ve spolupráci s Gulf Air nabídnout jejím zákazníkům lepší přístup do naší unikátní letecké sítě a široké škály možností přestupů do vybraných destinací, a to včetně charakteristických služeb společnosti Emirates. Těšíme se na spolupráci a úspěchy, kterých se společností Gulf Air v blízké budoucnosti dosáhneme a na další posílení našich vztahů,” řekl Sir Tim Clark, president společnosti Emirates Airline.

„Naše vztahy s Emirates Airline byly vždy silné a dnes je posouváme na další úroveň s tím, že se mezi námi rýsuje mnoho dalších příležitostí vzájemné spolupráce. Toto partnerství nám oběma umožňuje nabídnout našim cestujícím vyšší úroveň zážitků z jejich cestování a stejně tak rozšiřuje jejich možnosti cestování,“ komentuje kapitán Waleed Al Alawi, výkonný ředitel společnosti Gulf Air.

Emirates má v současné době uzavřené codesharové dohody s 26 leteckými partnery a dvěma železničními společnostmi po celém světě, čímž se její dosah rozšířil na více než 300 měst.