Byla zahájena soutěž Huawei GLOBAL AI CHALLENGE, která nabízí lákavé peněžní ceny

Před nedávnem byla oficiálně zahájena soutěž Huawei GLOBAL AI CHALLENGE 2022 a zpřístupněna možnost online registrace. Do soutěže se nyní mohou přihlásit všichni studenti denního studia, kteří jsou formálně zapsáni ke studiu na vysoké škole, a soutěžit o výhry v celkové výši 210 000 USD. Soutěž společně pořádají Jiangsu Association of Artificial Intelligence (JSAI), oddělení Huawei Consumer Cloud Service a výzkumné centrum Huawei Nanjing Research Center, a jejím cílem je zapojit mladé začínající vývojáře, kteří sdílejí vášeň pro umělou inteligenci a odhodlání aplikovat umělou inteligenci na více scénářů pro plně propojený a inteligentní svět.

Soutěž Huawei GLOBAL AI CHALLENGE se koná od svého zahájení v roce 2019 již počtvrté a během prvních tří ročníků do ní bylo přihlášeno více než 2 500 algoritmů od téměř 8 000 týmů ze 45 zemí a regionů. Oceněno bylo více než 150 soutěžících. Celou řadu výjimečných účastníků soutěže z těch nejlepších univerzit a vysokých škol v Číně společnost Huawei následně zaměstnala. Soutěž je spojením teorie s praxí a sdružuje mladé talenty, rozvíjející nové technologie umělé inteligence v teoretickém i praktickém smyslu.

Prezident společnosti Huawei Consumer Cloud Service Application Ecosystem BU Wang Yue zmínil vysoké ambice, které si tato soutěž vytyčila: „Vývoj umělé inteligence zahájil éru všudypřítomné inteligence. Naším cílem je inspirovat talentované studenty z celého světa k objevování nových možností umělé inteligence a řešení globálních problémů.“

Poradenství od mezinárodně uznávaných odborníků a profesionálů společnosti Huawei

Organizaci soutěže přispívá také účast uznávaných mezinárodních odborníků na umělou inteligenci, kteří poskytují soutěžícím rady a odborné vedení. Mezi letošní odborníky patří Zhi-Hua Zhou, profesor a vedoucí katedry počítačových věd a technologií na Nanjing University a zahraniční člen Evropské akademie, Pascal Van Hentenryck, člen AAAI, A. Russell Chandler III, profesor na H. Milton Stewart School, a Giuseppe De Giacomo, člen AAAI, člen ACM a řádný profesor na Sapienza University of Rome. Jejich odborné znalosti do soutěže vnášejí prvek autority oborových expertů a podporují průmyslové a akademické úspěchy i výzkum.

Tři soutěžní návrhy, které se zabývají reálnými problémy

Odborníci posuzovali potenciální soutěžní návrhy podle následujících pěti kritérií: technická inovace, praktická hodnota, posouzení rizik, popularita a obtížnost, a nakonec se rozhodli pro tři návrhy, které zahrnují praktické využití umělé inteligence v oblasti reklamních doporučení, mapování a interaktivních mediálních služeb. Prvním návrhem je „ústní rozhovor na bázi znalostí“, druhým návrhem je „inteligentní kontrola kvality dat vykreslování jízdních pruhů“, a posledním návrhem je „předpovídání CTR prostřednictvím dat z reklam a zpravodajských kanálů napříč doménami“.

Hodnotné peněžní ceny

Registrace do soutěže byly spuštěny dne 24. června a budou zahrnovat předběžnou (24. června až 24. srpna) a elitní finálovou (3. září až polovina září) fázi. Po online soutěži v rámci předběžné fáze bude od každého z návrhů vybráno sedm týmů, které postoupí do elitního finále, v němž bude celkem 21 týmů v rámci tří návrhů soutěžit o peněžní ceny v online soutěži a prezentaci.

Program Shining Star společnosti Huawei vyčlenil pro soutěž jako finanční odměnu celkem 210 000 USD. Tato částka bude rozdělena mezi sedm nejlepších týmů pro každý ze tří návrhů. Vítězný tým získá 35 000 USD, tým na stříbrné pozici získá 15 000 USD a bronzový tým pak získá 10 000 USD. Čtyři týmy mají navíc možnost získat cenu za uznání ve výši 2 500 USD.

Společnost Huawei srdečně zve všechny studenty vývojáře, kteří mají odvahu se této výzvě postavit, aby celému světu předvedli své nejlepší výsledky.

Kliknutím sem se můžete ihned zaregistrovat!