LION Helicopters se stává zakládajícím členem evropské sítě předních vrtulníkových škol

Společnost LION Helicopters s domovskou základnou na letišti v Hradci Králové, která za 10 let své činnosti vycvičila řadu pilotů vrtulníků různých úrovní od soukromých přes obchodní až po piloty letecké záchranné služby a letecké instruktory, se stala jedním z deseti zakládajících členů evropské sítě předních vrtulníkových škol – Leading Helicopter Academies (LHA).

LION Helicopters je zatím první a jedinou vrtulníkovou leteckou školou ze střední a východní Evropy, která je v LHA zastoupena. Díky LHA mohou klienti společnosti LION Helicopters získat jedinečné výhody, jako je široká škála výcvikových podmínek, mezinárodní prostředí a zkušenosti, stejně jako kontakty a sdílené informace o volných pracovních místech, a to jak v rámci pilotního výcviku, tak v rámci rozvoje kariéry pilotů vrtulníků.

Nové seskupení předních evropských leteckých škol, které zahrnuje taková jména, jako jsou European Helicopter Center, Heli Austria Flight Academy a Mountainflyers, si klade za cíl poskytovat zájemcům o létání s vrtulníkem špičkové a komplexní služby prostřednictvím společné flotily 150 vrtulníků, 80 leteckých instruktorů a 22 základen pro téměř 16 000 výcvikových hodin ročně po celé Evropě. Zakládající členové dosud vycvičili více než 3 000 pilotů vrtulníků, po kterých je v celé Evropě stále větší poptávka. Zájemci o výcvik mohou díky LHA těžit nejen ze společných odborných znalostí a zkušeností, ale také z různých typů geografických prostředí a povětrnostních podmínek pro širokou škálu požadavků na výcvik a všechny úrovně pilotní kvalifikace.

Jsme hrdí na to, že i jako malá škola jsme si svým přístupem k výcviku vysloužili pozvání stát se zakládajícím členem tohoto průkopnického uskupení,“ vysvětluje Jan Krčil, ředitel společnosti LION Helicopters s.r.o., a dodává: „Znalosti a zkušenosti jsou ve vrtulníkovém létání naprosto klíčové, možnost podělit se o ně s těmi nejlepšími, stejně jako uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších klientů a pomoci jim uplatnit a dále rozvíjet jejich získané dovednosti v oboru, jsou hlavní výhodou, kterou můžeme díky LHA našim klientům poskytnout.“