Obáváte se invaze dronů? Společnost NovoQuad poskytuje antidronová řešení

Dron, nazývaný také bezpilotní letadlo (Unmanned Aerial Vehicle, UAV), je letadlo bez posádky řízené na dálku, které plní specifické mise a úkoly. V současné době hrají drony zásadní roli v mnoha průmyslových odvětvích. Přestože drony přinášejí pohodlí technologicky vyspělého způsobu života, jsou také příčinou mnoha bezpečnostních nehod. Bezpečnostní rizika, která drony představují, již dále nelze ignorovat.

V roce 2016 narazil dron do vrcholu věže Space Needle v Seattlu a v roce 2017 do lehkého letadla v kanadském Quebecu. Všechny tyto nehody komerčních dronů jsou jen jeden krok od velkých tragédií. Dobrou zprávou je, že nyní máme k dispozici antidronový systém, známý také jako Counter UAV System, který je speciálně navržen pro detekci a zneškodnění bezpilotních letounů, aby chránil náš lid a bezpečnost země. Přesně to dělají antidronová řešení společnosti NovoQuad.

Antidronová řešení společnosti NovoQuad

Společnost NovoQuad se sídlem v USA se specializuje na poskytování obranných a bezpečnostních řešení s využitím nejmodernějších technologií, a to zejména antidronových řešení . Díky pokročilé radarové technologii a vysoce integrovanému designu jsou antidronové systémy společnosti NovoQuad vhodné pro použití za účelem zajištění ochrany v nízkých výškách, například při akcích s velkým počtem lidí, na letištích, ve vládní infrastruktuře a ve vojenských zařízeních.

Za zmínku stojí, že základní antidronový systém ND-BU003 , který se skládá z detekční jednotky (RF detektor) a rušící jednotky (směrová rušička), se vyznačuje dostatečným dosahem detekce, špičkovým výkonem a snadnou instalací a obsluhou. Systém umožňuje všesměrovou detekci až do vzdálenosti 3 km. Pokud bude chtít operátor sledovat cílový dron podrobněji a mít k dispozici videozáznam z mise, může být integrována i kamera.

Dalším typem řešení proti dronům, který lidi zaujal, je ruční antidronové řešení Ruční antidronový systém ND-BD003 jako systém vše v jednom spojuje detekci dronů, preventivní opatření, displej, ovládání a napájení do lehkého, kompaktního a přenosného zařízení, které umožňuje operátorovi realizovat celou misi z jediného zařízení. Kromě toho systém poskytuje uživatelem definovaná rušivá frekvenční pásma podle různých požadavků a podporuje připojení k mobilní aplikaci pro pohodlné sledování, ovládání a nahrávání.

S rychlým rozvojem technologie dronů na celém světě se dnes neustále zdokonaluje i stávající technologie řešení proti dronům a budou se vyvíjet optimalizovanější řešení pro detekci dronů a boj proti nim.