Netatmo představuje kryt inteligentní meteostanice pro přesnější měření a ochranu stanice

Společnost Netatmo představuje kryt venkovního modulu inteligentní meteostanice, který zvyšuje spolehlivost prováděných měření a zároveň chrání modul před povětrnostními podmínkami. Díky dodaným doplňkům ho lze jednoduše připevnit ke zdi nebo na sloupek. Zároveň chrání modul před přímým slunečním zářením, deštěm i sněhem a současně nechává volný průchod vzduchu.

Venkovní modul inteligentní meteostanice Netatmo je dostatečně robustní a odolný vůči vlhkosti. Aby bylo možné prodloužit jeho životnost a zajistit co nejpřesnější měření, doporučuje se, nevystavovat ho přímému slunečnímu záření ani příliš silným srážkám. V závislosti na regionu, v němž žije uživatel meteostanice, uspořádání jeho zahrady nebo balkonu, může být obtížné zajistit optimální umístění modulu. Díky krytu už není nad čím přemýšlet. I při přímém slunci, silném větru nebo průtrži mračen měří venkovní modul teplotu s velkou přesností.

Inteligentní meteostanice je elegantní pomocník přesně sledující počasí

Meteostanice Netatmo s kompaktním a elegantním provedení ve tvaru válce s hliníkovým pláštěm z recyklovatelného materiálu se skládá z venkovního a interiérového modulu. Dokáže měřit teplotu, atmosférický tlak, vlhkost, kvalitu vzduchu i míru hluku. Meteostanice prostřednictvím Wifi připojení odesílá naměřené údaje do přidružené aplikace na mobilním telefonu, tabletu nebo stolním počítači. Všechny údaje se v aplikaci zobrazují v reálném čase do přehledných grafů. Aplikace má jednoduché a intuitivní ovládání a je dostupná zdarma v obchodech App Store, Google Play a Windows Store.

Světová síť meteostanic informuje o teplotách s lokální přesností

Společnost Netatmo pomocí meteostanic uživatelů po celém světě utváří největší světovou síť meteostanic na světě. Ta zobrazuje podnebné podmínky s lokální přesností ve více než 175 zemích, dostupná je na webové stránce Weathermap Netatmo.

Uživatelé meteostanice Netatmo projevili v průzkumu společnosti zájem o kryt venkovního modulu. Z toho důvodu, bylo toto řešení zařazeno mezi doplňky, které rozšiřují výkon a možnosti použití meteostanice. Mezi další doplňky meteostanice patří přídavný inteligentní interiérový modul, který měří údaje o prostředí v místnosti, v níž je umístěn. Dále inteligentní srážkoměr s inteligentním anemometrem pro měření úhrnu srážek a síly větru.  

Cena a dostupnost

Kryt inteligentní stanice Netatmo je  dostupný na e-shopu Netatmo a brzy i u obvyklých prodejců. Cena krytu je 999,99 Kč.

O společnosti Netatmo

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov. V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

  • 100% bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů
  • 100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů
  • 100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma