Amundi uvádí na český trh nový nemovitostní fond Amundi Realti

Největší evropský správce aktiv Amundi uvádí na český trh první nemovitostní fond evropského formátu. Unikátní fond Amundi Realti nabídne investorům zajímavou investiční příležitost a rozšíří tak možnosti investice do nemovitostí, které se v České republice v tuto chvíli nabízejí. Fond je kombinací přímé investice do nemovitostí nebo jejich pronájmu, doplněné o výběr nejlepších evropských realitních fondů.

Aktuálně se v portfoliu Realti nachází dvě konkrétní nemovitosti. Jedna je v Amsterdamu ve čtvrti Buiksloterham a nese název Max & More. Jde o dvě kancelářské budovy o celkové ploše 9800 m2, které spojuje most. Ta větší, Max, má rozlohu zhruba sedm tisíc metrů čtverečních, druhá, More, pak necelé tři tisíce metrů. Max & More se může pochlubit vysokým ekologickým standardem.

Na obou objektech je nainstalováno více než 2300 m2 fotovoltaických panelů, které disponují potenciálním výkonem přes 240 tisíc kWh ročně. Systém doplňuje tepelné čerpadlo umístěné v podzemí, které zajišťuje topení a klimatizaci obou budov. Střechu ovšem pokrývají nejen solární panely, ale také zeleň, která má zajišťovat ve městě biodiverzitu. Samozřejmostí je pak sběr dešťové vody, která je zpětně využívána k zavlažování střešních zahrad.

Druhou budovou, respektive dvěma budovami v portfoliu Realti fondu, je nemovitost v bankovním centru Evropské unie, Frankfurtu nad Mohanem. Komplex s celkovou plochou 43 700 m2 se nachází nedaleko vlakového nádraží, jejím hlavním nájemcem je na dvacet let německý národní přepravce Deutsche Bahn. Také tyto budovy jsou významně šetrné k životnímu prostředí, což dokládá nejpopulárnější certifikace ekologického stavitelství „Leed Gold“, kterou jejich majitelé získali.

Portfolio fondu by se mělo postupně rozšiřovat podle přílivu nových prostředků. Kromě kancelářských budov budou nové investice směřovat také do logistických parků, hotelů a obchodních prostor. “Investoři prostřednictvím fondu Realti dostanou příležitost se podílet na příjmech z nájemného a případného růstu cen velmi kvalitních nemovitostí a cenných papírů v portfoliu. Odhadujeme, že by podkladová aktiva měla generovat dlouhodobě výnos pro investora kolem 4 % ročně. Čeští investoři navíc obdrží výnos z měnového zajištění, který se při aktuální výši úrokových sazeb pohybuje kolem 5 % ročně a jeho výše se bude odvíjet od rozdílu eurovým a korunových sazeb. Minimální investice do fondu je stanovena na 250 tisíc korun,“ doplňuje Jan Chlumský, Head of Marketing Amundi CR Asset Management.

Výběru nemovitostí do portfolia vždy předchází velmi důkladná analýza, sítem projdou jen ty nejperspektivnější. V roce 2020 prověřovali profesionálové ze skupiny Amundi 1130 nemovitostí k investici, ovšem nákup společnost provedla pouze u 24 objektů, což jsou 2 procenta zkoumaných nemovitostí.