Investiční platforma Fingood.cz zavádí investice již od 1000 Kč

Inflace opět přeskočila další historický milník. K investování, jakožto záchraně před inflací, se obrací stále více lidí. To byl hlavní impuls, proč se crowdfundingová investiční platforma Fingood.cz rozhodla k zavedení investic již od 1000 Kč.

Fingood.cz je předním hráčem na poli tuzemského crowdfundingu. Jeho základna individuálních investorů čítá již přes 5500 aktivních členů. Nyní se Fingood rozhodl tuto základnu ještě více rozšířit.

Investice již od 1000 Kč

Aby investování bylo dostupné široké veřejnosti, rozhodli se ve Fingoodu snížit minimální částku potřebnou na jednu investici. „Chceme udělat investice dostupné pro každého. Investovat lze již od 1000 Kč a horní limit není stanoven. Lidé tak u nás mohou investovat tisícovku, stovky tisíc nebo miliony. Jsme tedy extrémně demokratická platforma, kde opravdu může zhodnotit peníze každý,” popisuje tento krok Vít Endler, CEO platformy.

Zajištěné úvěry do prověřených firem

Fingood navíc, narozdíl od v poslední době tolik populárních dluhopisů, dokáže investorům nabídnout velmi dobré zajištění investic. „Narozdíl od dluhopisů je 70 % našich investic zajištěno zástavou nemovitého majetku. Dalších 20 % tvoří zástava movitého majetku a zbývajících 10 % je zajištěno „papírovým zajištěním” v podobě notářského zápisu a směnky. To dává naším investorům jistotu. Když k tomu připočteme garantovaný výnos 7–12 % dostaneme velice lákavý investiční nástroj,” popisuje Endler, jaké zajištění Fingood nabízí.

V začátcích pomůže Fingood Akademie a rozhovory s předními experty

Ve Fingoodu jsou si zcela vědomi, že strach a nedostatek srozumitelných informací brání mnoha lidem s investováním začít. To byl také hlavní impuls pro vznik unikátní investiční Akademie. Ta zdarma a pomocí přehledného videoformátu odpovídá na základní otázky, které si klade každý začínající nebo pokročilejší investor. Videa jsou navíc doplněna o rozhovory s předními investičními experty. K vidění jsou například tipy na investování do akcií, kryptoměn nebo nemovitostí.

650% růst společnosti

Fingood se během dvou let dokázal vypracovat na přední pozici tuzemských investičních společností. Investoři tuto platformu vyhledávají zejména kvůli solidnímu zajištění investic a dobrému zhodnocení.

Do května tohoto roku zainvestovali lidé do prověřených českých firem přes 500 milionů korun. Tento úspěch se projevil také na růstu celé společnosti. „V roce 2021 jsme dokázali vyrůst o více než 650 procent. V roce 2022 plánujeme vyrůst procentuálně ‚pouze‘ o 250 procent. Chceme ovšem překročit hranici 1 miliardy korun zprostředkovaných úvěrů. To znamená v letošním roce zafinancovat 650 milionů korun. To, že k tomuto cíli máme velmi dobře nakročeno, potvrzuje první kvartál letošního roku, kdy jsme zafinancovali projekty za 150 milionů korun,“ popisuje Vít Endler plány pro rok 2022.