Nový úspěch automobilky GWM: model HAVAL H6 získal pětihvězdičkové hodnocení ANCAP

Nezávislá společnost pro hodnocení pro bezpečnosti vozidel ANCAP 17. března oznámila, že modelu HAVAL H6 bylo uděleno pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti. Bezpečnostní kvality značky GWM HAVAL tak znovu dosahují mezinárodního uznání.

Hodnotící standard ANCAP byl po modernizaci zpřísněn. Model HAVAL H6 přesto dosáhl po inovaci 3. generace vynikajících výsledků ve čtyřech aspektech testu, a to včetně ochrany dospělých cestujících, ochrany dětských cestujících, asistenčního systému a ochrany zranitelných účastníků silničního provozu, a to s výsledky 90 %, 88 %, 81 % a 73 %.

Výkonná ředitelka ANCAP Carla Hoorwegová uvedla: „Jedná se o první nový model SUV HAVAL společnosti GWM na australském trhu po několika letech. Představení pětihvězdičkového vozidla podle nejnovějších protokolů ANCAP z roku 2022 dokazuje, že značka drží krok s nejnovějšími bezpečnostními standardy ANCAP a nároky spotřebitelů v oblasti bezpečnosti.“

Podle výsledků testů dosáhl model HAVAL H6 v oblasti ochrany dospělých cestujících hodnocení „dobrý“. Získal plný počet bodů v takových testech vozidla, jako je boční náraz, boční náraz do sloupu, test ochrany krční páteře a hodnocení záchrany a vyproštění. Vozidlo je navíc vybaveno všesměrovým airbagem, který dokáže účinně ochránit cestující na předních i zadních sedadlech před zraněním při nárazu, a to díky použití rámu z více než 70% vysokopevnostní oceli.

Z hlediska ochrany dětských cestujících vykázal tento vůz při testování vynikající výsledky. V dynamickém testu (boční střet) získal plný počet bodů díky spodnímu ukotvení ISOFix a hornímu úchytu Top Tether na zadních sedadlech, které dokážou ještě více posílit spojení mezi dětskou sedačkou a karoserií vozidla a zajistit tak lepší bezpečnost dětí.

HAVAL H6 vynikl také v testu bezpečnostních asistenčních systémů. Automatický systém nouzového brzdění AEB (Car-to-Car) umožňuje vyhnout se nehodě a zmírnit její následky. Pro maximální bezpečnost řidiče umožňuje protikolizní ochrana AEB Junction Assist vozidlu autonomně brzdit, aby tak zabránilo srážce s protijedoucími vozidly.

V neposlední řadě si vůz vedl dobře také v testech ochrany zranitelných účastníků silničního provozu. Jeho nárazník je navržen s patřičným prostorem pro pohlcování energie, který do jisté míry snižuje sílu nárazu a pomáhá tak co možná nejvíce zabránit vážnému zranění nohou při srážce s chodcem. Také systém AEB dokáže pohotově detekovat procházející chodce a cyklisty a včas zareagovat.

„Toto hodnocení představuje pro HAVAL od GWM skutečně působivý úspěch,“ řekla Carla Hoorwegová. Skvělý výsledek v testech ANCAP tak znovu dokazuje bezpečnostní kvality značky HAVAL. Na světových trzích, jako je Austrálie, Nový Zéland, Chile a Egypt, přináší zákazníkům bezpečnější jízdu již několik jejích modelů.

Na základě vynikajícího výsledku modelu HAVAL H6 v testu ANCAP bude společnost HAVAL i nadále považovat bezpečnost za svou prioritu a soustředit se na zlepšování bezpečnostních parametrů vozidla, aby tak přinesla zákazníkům z celého světa ještě více vysoce kvalitních modelů.