Cestování s jedním kufrem. Inspirace od Egoé, nyní i pro vozy kombi

Jak proměnit běžný automobil na kempovací, navíc během několika minut. Právě o tom bude expozice Egoé na veletrhu For Caravan, který se uskuteční od pátku 18. do neděle 20. března v Praze. Tradiční výrobce zde navíc představuje několik novinek, mezi nimi nízkou vestavbu pro vozy kombi.

Šancí na zmíněnou proměnu jsou kempingové vestavby od Egoé, díky kterým vznikají ve vozidlech dvě plnohodnotná místa pro pohodlné spaní. A nejen to, součástí kempingových vestaveb je i kuchyně se spoustou praktických a chytrých řešení.

Egoé, společnost z Bílovic na Uherskohradišťsku, vyrábí kempingové vestavby ve dvou řadách. Nestbox, už šest let dobře známý cestovatelům z mnoha zemí Evropy i světa, je vhodný pro většinu typů rodinných aut. V kufru se dá upevnit velmi snadno, a to za pomoci čtyř standardních kotvicích bodů. Matrace a rošty jsou navrženy v několika variantách podle typu automobilu. Samotné matrace jsou vysoké šest centimetrů a skládají se z několika vrstev. Spodní strana je navíc z lehce omyvatelného protiskluzového materiálu, díky tomu ji lze položit třeba do trávy.

Nestbox má také promyšlené odkládací prostory pro kuchyňský nůž a prkýnko nebo textilní taštičky na kořenky a řadu dalších vychytávek. Pro nadcházející cestovatelskou sezonu navíc získal mnoho dalších vylepšení. Osadit jej lze třeba moderní velkou lednicí, počet USB zásuvek se zvýšil na čtyři a má vylepšený vařič. S těmito novinkami bude poprvé představen veřejnosti na nadcházejícím For Caravan v Praze.

Novinkou pro letošní rok je pak kempingová vestavba Nestboard, která je určená pro vozy typu kombi. A to pro ty nejoblíbenější jako Škoda Octavia a Superb nebo Volkswagen Golf a Passat. Jejím základem je nízký výsuvný modul, který slouží jako pracovní plocha, zároveň ale zastane i roli jídelního stolu. Součástí výsuvné kuchyně je vyjímatelný vak na vodu, který lze použít i jako solární sprchu, a stolní deskové hry na spodní straně pracovní plochy.

Pro ty, kteří potřebují ke svým cestám čtyři místa, má Egoé také řešení. Je jím stan umístitelný na střechu vozidla, který nabízí dvě místa na spaní na ploše s celkovou šířkou 140 cm.

Více na www.egoe-nest.eu.