CSG i Tatra Trucks opět podpoří konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost

V Míčovně Pražského hradu se ve čtvrtek 10. března uskuteční devátý ročník konference Naše bezpečnost není samozřejmost. V letošním roce, ve světle probíhajícího konfliktu na Ukrajině a rizik, jež přináší, bude již tradiční setkání politiků všech parlamentních stran a bezpečnostních expertů výjimečné. Z pozice generálních partnerů letošní konferenci podpořily průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group a automobilka Tatra Trucks.

O úvodní slovo konference se postará kromě zástupce pořádající agentury ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. Rudolf Jindrák, ředitel Odboru zahraničního Kanceláře prezidenta České republiky, přečte zdravici Miloše Zemana, prezidenta České republiky. S klíčovým projevem na konferenci vystoupí premiér Petr Fiala.

Následovat bude celkem pět panelových diskusí jak s politiky, tak s představiteli Armády České republiky či bezpečnostními experty. Na konferenci vystoupí například ministryně obrany Jana Černochová, náčelník generálního štábu AČR Aleš Opata nebo výkonný ředitel Evropské obranné agentury Jiří Šedivý, bývalý ministr obrany či Velvyslanec ČR při NATO. V závěrečné páté panelové diskusi nazvané Reflexe a perspektivy vystoupí zástupci všech parlamentních stran.

„Je nám ctí, že můžeme z pozice generálních partnerů podpořit takto významnou akci, jejíž důležitost ještě podtrhuje bezprecedentní agrese Ruska na území suverénního státu Ukrajiny. Význam této konference vnímali bezpečnostní experti i část veřejnosti i v mírových časech. Dnes, kdy jsme svědky válečného konfliktu na území Evropy, je třeba si uvědomit, že naše bezpečnost skutečně není samozřejmostí a o její zajištění je potřeba neustále usilovat,“ řekl Andrej Čírtek, tiskový mluvčí holdingu CSG a automobilky Tatra Trucks.

Konference Naše bezpečnost není samozřejmost bude v Míčovně Pražského hradu zahájena ve čtvrtek 10. března a její celodenní program bude ukončen v 16 hodin. Organizátorem akce je Jagello 2000, z.s., jež například každoročně pořádá na letišti Leoše Janáčka v Ostravě-Mošnově veřejností velmi oblíbené Dny NATO a Dny vzdušných sil Armády České republiky.