České aerolinie implementovaly cargo systém Skyline od české společnosti Golden Support

Na přelomu roku došlo k uzavření smlouvy mezi společnostmi České aerolinie a.s. a Golden Support s.r.o.. Novým kontraktem došlo k dalšímu prohloubení ryze české spolupráce v oblasti letecké nákladní přepravy. Golden Support s.r.o. díky implementaci cargo systému Skyline for airlines pomůže automatizovat a zefektivnit cargo procesy v leteckých společnostech Smartwings Group, včetně Českých aerolinií a.s.

Systém Skyline for airlines je poprvé nasazen pro leteckou společnost, čímž doplnil úspěšnou rodinu systémů Skyline. Ta zahrnuje verze Skyline for GHA, určené pro letištní cargo terminály a AWB Line, určené pro spedice v letecké přepravě.

Rodina systémů Skyline v leteckém cargu podporuje veškeré procesy a umožňuje v reálném čase komunikaci mezi letišti, leteckými společnostmi a spedicemi. Obsahuje sofistikované moduly například pro odbavení nebezpečného zboží, bezpečnostní kontroly, knihování a prodej carga nebo plánování kapacit. Systém je navržen v souladu s mezinárodními standardy IATA a je tak plně kompatibilní s jinými systémy užívanými v letecké přepravě. Díky tomu jsou datové zprávy systémem zpracovány automaticky, což eliminuje možnost chyby a jednotlivé datové zprávy jsou v reálném čase posílány leteckým společnostem a letištím po celém světě.

Ředitel společnosti Golden Support s.r.o. Jan Korol k tomu říká: „S Českými aeroliniemi se nám na projektu skvěle spolupracovalo, chtěl bych tímto kolegům moc poděkovat. Naše systémy rodiny Skyline dodáváme do zahraničí a jsem rád, že jsme jako česká firma spojili své síly s českým národním přepravcem. V takto těžké době, kdy jsou letecké společnosti výrazně zasaženy, obzvláště oceňujeme, že České aerolinie myslí na budoucnost a automatizaci svých business procesů.“

„I v tak těžké situaci pro leteckou přepravu zboží získáváme v podobě Skyline for airlines moderní víceúčelovou platformu umožňující další integraci technologií, elektronické komunikace a digitalizace řízení cargo procesů v naší společnosti. Je velkým přínosem, že s touto technologií přichází česká společnost, se kterou nás pojí nejen dlouhodobé obchodní vztahy, ale zároveň zájem o inovaci v prostředí letecké přepravy zboží nejen v Česku,“ dodává Cargo manager Českých aerolinií a.s. Dalibor Zeman.