Prodeje Auta Super potvrzují růst na trhu prémiových vozů

O 78 procent zvýšila svůj obrat za loňský rok společnost Auta Super, která se zaměřuje na prodej zánovních automobilů střední a vyšší třídy. Firma dosáhla obchodního úspěchu navzdory pandemickým opatřením a bez využití kteréhokoliv z podpůrných covidových programů.

Zatímco v roce 2020 prodala firma 825 vozů, v loňském roce zde našlo svého majitele rekordních 1221 automobilů. Co se týče popularity značek, nejprodávanější byly již tradičně vozy Mercedes Benz, které tvořily více než třetinu prodejů (495 kusů).

Průměrná cena automobilu se pohybovala ve výši 1,67 milionu korun, což odpovídá finančně náročnějšímu segmentu prémiových vozů. „Nejdražší auta v naší loňské nabídce měla cenovku převyšující 10 milionů korun,“ uvedla Petra Suchánková, ředitelka rozvoje Auta Super. Co se týče financování, zhruba u třetiny vozů klienti volili formu splátek.

Na nárůstu obratu Auta Super má podíl obecně vyšší poptávka po prémiových značkách. „A jde také o výsledek zavedení několika novinek a změn, kdy jsme výrazně navýšili počet nabízených vozů, maximálně zdokonalili jejich internetovou prezentaci a také rozšířili poprodejní služby,“ vysvětlila Suchánková. Jak dodala, svou roli sehrálo i rozšíření firmy v areálu City Park Hostivař.