Emirates oznamuje rozsáhlý program na přestavbu svých 105 letounů

Společnost Emirates na leteckém veletrhu Dubai Airshow 2021 oznámila, že do svých celkem 105 moderních širokotrupých letounů nainstaluje nové kabiny typu Premium Economy vedle dalších kabinových úprav v rámci jednotlivých letových tříd.

Program na doplnění letounů o novou letovou třídu Premium Economy bude zahájen na konci roku 2022 a bude plně realizován nejmodernějším inženýrským centrem společnosti Emirates v Dubaji. Proměna se bude týkat 52 letounů A380 a 53 letounů Boeing 777s, všechny tyto letouny budou mít nově zabudovanou letovou třídu Premium Economy. Společnost také zvažuje nainstalovat zcela nové prvky do Business Class v letounech Boeing 777s, která by měla mít polohovatelná sedadla v konfiguraci 1-2-1.  

V rámci Emirates investujeme do tohoto modernizačního programu, abychom i nadále pokračovali v poskytování těch nejlepších služeb v letecké přepravě a vyhověli tak požadavkům našich zákazníků. Minulý rok jsme představili sedadla v Premium Economy, a od té doby dostáváme vynikající zpětnou vazbu. Zákazníci oceňují zejména kvalitu a pohodlí. Plánujeme Premium Economy nadále zlepšovat a vytvořit tak jedinečný produkt v rámci celého leteckého průmyslu, stejně tak, jak se nám to podařilo u našich produktů pro First, Business a Economy Class,“ řekl, Tim Clark, prezident Emirates Airline.

Jsme také hrdí na to, že celý projekt bude realizován na naší základně v Dubaji. Ukazuje to na naše silné zázemí v oblasti leteckého průmyslu a širší ekonomický systém ve Spojených arabských emirátech, který podporuje rozvoj vysoce specializovaných a technicky náročných programů,“ doplnil, Tim Clark, prezident Emirates Airline.

Na konci celého modernizačního procesu bude mít Emirates k dispozici celkem 111 letadel typu Boeing 777 a Airbus A380, která nabídnou Premium Economy sedadla, včetně šesti A380, jenž budou dodány již na konci prosince tohoto roku v konfiguraci čtyř letových tříd.

V rámci Boeingu 777 bude odstraněno pět řad z Economy Class, které jsou umístněné za Bussiness Class a místo nich bude nainstalováno 24 Premium Economy sedadel v konfiguraci 2-4-2. V rámci Emirates A380 bude nainstalováno 56 sedadel Premium Economy v přední části hlavní paluby, a také v konfiguraci 2-4-2.

Emirates Premium Economy

Sedadla jsou potažena nejkvalitnější kůží, odolné proti skvrnám, s prošívanými detaily a dřevěným panelem. Každé sedadlo je navržené tak, aby poskytovalo optimální pohodlí, včetně šesti poloh nastavitelných pro opěrku hlavy, a opěrek na lýtka a chodidla. S velkorysou roztečí přes 100 cm je prémiové sedadlo široké téměř 50 cm a sklopí se o 20 cm do pohodlné polohy s dostatečným prostorem pro natažení nohou. Sedadla jsou také opatřena snadno dostupnými nabíjecími stanicemi, širokým jídelním stolkem a bočním koktejlovým stolkem.

Každé sedadlo má obrazovku s uhlopříčkou 13.3” (34 cm), jednu z největších ve své třídě, která zajistí dokonalý zážitek z bezkonkurenční nabídky filmů, TV, zpráv, hudby a dalšího obsahu v oceňovaném palubním zábavním systému ice.

 Zjistěte více o Emirates Premium Economy prostřednictvím videa.

Na konci prosince 2021 budou letouny A380 společnosti Emirates s Premium Economy třídou létat na trasách do Frankfurtu, Londýna, Heathrow, New Yorku JFK a Paříže.