Společnost Vantage Towers a České Radiokomunikace uzavřely strategické partnerství v oblasti internetu věcí

Společnost Vantage Towers, která spravuje v Česku zhruba 4000 vysílacích základnových stanic, uzavřela strategické partnerství se společností České Radiokomunikace (CRA). Ta se kromě vysílacích služeb zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu a nyní chce rozšířit svou síť LoRaWAN napříč zemí.

Otevřená technologie LoRaWAN (Long Range Wide Area Network) umožňuje bezdrátově připojit chytrá zařízení, jako jsou senzory, sondy nebo jiná měřicí zařízení, na větší vzdálenosti s minimálními energetickými nároky.

Partnerstvím obě společnosti spojují své síly, aby umožnily podnikům v České republice digitalizovat své obchodní modely a zavádět nové aplikace, které pomáhají snižovat spotřebu energie a náklady. Vantage Towers poskytuje svou infrastrukturu, která je ojedinělá z hlediska hustoty lokalit i servisu a údržby. CRA tak mohou rychle rozšiřovat svou síť.

„Spolupráce s Českými Radiokomunikacemi podporuje naši misi, kterou je udržitelná digitální transformace. Nabízíme infrastrukturu po celé České republice a dáváme tím prostor novým aplikacím a řešením v oblasti internetu věcí,“ říká Jiří Švarc, ředitel české pobočky Vantage Towers.

Pavel Kos, technický ředitel společnosti České Radiokomunikace, k tomu doplňuje: „Spolupráce s Vantage Towers nám umožní další zahuštění pokrytí sítě LoRaWAN, na které dnes poskytujeme služby v oblasti IoT napříč celou Českou republikou. Máme na výběr z téměř čtyř tisíc lokalit, na které bude možné ve zrychleném režimu umístit naše zařízení. Tím budeme schopni reagovat na potřeby našich zákazníků a nabídnout kvalitnější služby.“