JetClub letí vstříc udržitelné budoucnosti s elektrickým letadlem eFlyer 800 od společnosti Bye Aerospace

První evropská značka poskytující částečné vlastnictví lehkých proudových letounů JetClub, sesterská společnost Jet It USA, potvrdila zařazení elektrického letounu eFlyer 800 od společnosti Bye Aerospace do své flotily, což představuje významný milník v oblasti udržitelnosti leteckého průmyslu. Letoun eFlyer 800 pro 7 cestujících je plně elektrické, dvoumotorové turbovrtulové letadlo, které nabízí udržitelný způsob cestování a spojuje nezbytné obchodní cesty se snahou chránit životní prostředí.

Generální ředitel a spoluzakladatel JetClubu Vishal Hiremath k tomu dodal: „Udržitelnost je základem filozofie společností JetClub a Jet It. Chci, aby bylo jasno. Letectví je pro nás nezbytné, abychom se mohli spojovat, cestovat, poznávat a porozumět ostatním. Když cestujeme a poznáváme se, stáváme se lepšími verzemi sebe sama. Cestování je skutečně to nejlepší vzdělání. To vše nám umožňuje letecká doprava. Když můžeme létat s nulovými emisemi, je to výhra pro nás i pro životní prostředí. Zařazením letounu eFlyer 800 do naší flotily jsme udělali velký krok vpřed vstříc našim cílům udržitelnosti, aniž bychom ohrozili obchodní cesty a hospodářský rozvoj.“

Letadlo eFlyer, které má být v provozu do roku 2025, pojme až sedm cestujících a jednoho nebo dva piloty. Letoun bude mít nulové emise a pouze pětinové provozní náklady oproti tradičním dvoumotorovým turbovrtulovým letounům a je určen pro soukromé vlastnictví, letecké taxi, nákladní leteckou dopravu a charterové lety.

Zakladatel a generální ředitel společnosti Bye Aerospace George Bye řekl: „Vyvinuli jsme letoun, který splňuje potřeby rostoucí světové populace, aniž by ohrožoval životní prostředí. Díky partnerství se společností JetClub se můžeme těšit na rozšíření elektrických letů v Evropě a Asii.“

O společnosti JetClub

JetClub je maltská sesterská společnost americké společnosti Jet It, která nabízí cenově dostupná a transparentní řešení pro podnikání v oblasti letectví. Majitelé si zakoupí podíl v letadle typu HondaJet patřící společnosti JetClub a mají k němu přístup na několik dní za určitý čas. JetClub má pro své klienty připravený specializovaný tým asistentů.

O společnosti Bye Aerospace

Společnost Bye Aerospace sídlící na letišti Centennial poblíž Denveru v Coloradu se specializuje na konstrukci a výrobu elektrických letadel, včetně rodiny letadel eFlyer. Společnost Bye Aerospace založil George E. Bye, který je zároveň předsedou představenstva a generálním ředitelem.

Další informace: www.jetclubgroup.com