Projektory Panasonic PT-RDQ10 přináší divákům úžasné zážitky díky strhující podívané ve 4K rozlišení

Společnost Panasonic na veletrhu ISE představila novou řadu jednočipových laserových DLP projektorů se 4K rozlišením, které umožňují úžasné přiblížení a zprostředkovávají strhující divácký zážitek. Jsou ideální pro muzea, galerie a výstavní prostory. Řada Panasonic PT-RDQ10 se výborně hodí pro zábavní centra, pronájmové firmy a obecně všechny, kteří chtějí zaujmout diváky detailním obrazem ve 4K rozlišení a živou, ale zároveň přirozenou reprodukcí barev. Řada obsahuje tři různé modely projektorů se svítivostí od 8 000 do 10 000 lumenů. Volitelný objektiv pro ultra krátkou projekční vzdálenost ET-DLE020 s nulovým odsazením dodává projektoru univerzálnost, protože umožňuje promítat velkoplošné obrazy bez stínů i v těch nejstísněnějších prostorách.

Řada PT-RDQ10 dosahuje 4K rozlišení (3840 x 2160) pomocí technologie Smooth Pixel Drive, což je jedinečná technologie posunu pixelů v jedné ose, která zajišťuje ostrý, plynulý a detailní obraz. Aktualizovaná funkce Rich Colour Enhancer zlepšuje reprodukci barev a zajišťuje živější barvy, čímž umožňuje věrné zobrazení i těch nejdetailnějších vizualizací, jako jsou například umělecká díla. Zdokonalené úpravy černého okraje pro zakřivené povrchy dále zlepšují rovnoměrnost jasu pro plynulé prolínání okrajů tmavých scén.

Množství funkcí usnadňuje instalaci a zkracuje čas a úsilí, které jsou k ní zapotřebí. Kromě terminálů DIGITAL LINK založených na rozhraní HDMI® a HDBaseT™ lze projektory vybavit volitelnými kartami rozhraní SLOT NX, například 12G-SDI nebo DisplayPort™, aby vyhovovaly stávajícím infrastrukturám. Předem aktivované funkce Geometry Manager Pro umožňují využívat pokročilé geometrické funkce i automatickou kalibraci a nastavení více obrazů společně, čímž se zjednoduší i ty nejsložitější procesy nastavení prolínání okrajů a mapování projekce. Aplikace Remote Preview Lite umožňuje kontrolovat obsah na dálku prostřednictvím počítače, zatímco aplikace Smart Projector Control s funkcí NFC podporuje úpravy nastavení bez nutnosti zapnutí projektoru.

Řada PT-RDQ10 si navzdory rozšířeným funkcím a 4K rozlišení zachovává stejné kompaktní rozměry jako ostatní jednočipové DLP™ projektory společnosti Panasonic, ale ve zcela novém designu. Hermeticky uzavřený optický blok napomáhá bezúdržbovému provozu po dobu 20 000 hodin. Redundance laseru pak zvyšuje spolehlivost v případě, že je třeba zajistit nepřetržitý provoz.

Společnost Panasonic uvede projektory řady PT-RDQ10 na trh v říjnu 2021.