Přední developer ACORD Invest revitalizuje pražské domy již 15 let

Jeden z největších pražských developerů, společnost ACORD Invest, letos slaví patnáct let na českém trhu. U příležitosti svého jubilea se rozhodla restrukturalizovat na akciovou společnost. Od změny právní formy si slibuje hlavně vyšší investiční kapitál a expanzi byznysu.

Přední pražský developer ACORD Invest tento rok slaví 15 let od svého založení. Společnost specializující se na rekonstrukce a revitalizace luxusních historických rezidencí v centru hlavního města se navíc rozhodla využít svého jubilea a změnit právní formu. „Pro restrukturalizaci do akciové společnosti jsme se rozhodli hlavně z důvodu rozšíření našeho portfolia a expanze byznysu, za pomocí nových investorů a akcionářů,“ uvedl Serge Mayer, člen představenstva. Základní kapitál společnosti ACORD Invest byl také při příležitosti restrukturalizace navýšen na částku 50 milionů korun. „Jednáme s více možnými byznys partnery. V současné chvíli mohu prozradit, že už jsme se dohodli s jedním velkým německým investičním fondem,“ doplňuje Mayer.

Historické bydlení s duší

Společnost ACORD Invest se specializuje na rekonstrukce architektonicky hodnotných bytových domů, které spojuje dobrá adresa v centru Prahy a zajímavá historie. Soustředí se na revitalizaci zchátralých historicky významných bytových domů v lukrativních pražských čtvrtích, kterým následně vrací zašlou slávu a lesk. Současně se svým klientům snaží nabídnout komfort moderního člověka 21. století, proto pro rekonstrukce využívá těch nemodernějších technologií, které se stávají součástí stavitelského umění minulých generací. Jejich projekty můžete nalézt na exkluzivních místech v blízkosti známých pražských pamětihodností, navštěvovaných parků nebo pěšího centra. V minulých letech realizovala projekty, jako např. Terasa Lavande a Casa Royal na pražských Vinohradech, nebo Ferdinand Palace a Steffany´s Court na Novém Městě.