Učte se obchodování na trzích od těch nejlepších v rámci Online trading konference 2021

Nová doba definovaná globální pandemií proměnila i pořádání tradičně prezenčních konferencí a seminářů. Ve snaze omezit sociální kontakty na minimum se podobné oborové a vzdělávací akce přesouvají do online prostředí. Nejinak tomu bude u plánované trading konference zaštítěné předním brokerem XTB, která se zaměří na vše, co potřebuje každý investor a trader vědět o obchodování natrzích v roce 2021. Koná se už 27. března a účast je na základě e-mailové registrace zdarma.

„I letos jsme na sobotu 27. března připravili Online tradingovou konferenci. Půjde o největší tuzemskou událost pro obchodníky na trzích. Pokud to s investicemi myslíte vážně, neměli byste tuto událost minout – čeká vás hodnotný program plný zajímavých hostů, kteří určitě mají co říct a předat. Pokud hledáte inspiraci, podobné příležitosti jsou to pravé, jak vaše obchodování posunout na vyšší úroveň. Vzdělávat by se měli nejen začátečníci, ale i pokročilí profesionálové,“ říká David Šnajdr, ředitel české pobočky brokerské společnosti XTB. Začátkem února tohoto roku skupina XTB zveřejnila své předběžné finanční výsledky za rok 2020. Z rekordních hodnot výnosů a zisků skupina vykázala i nejvyšší hodnoty z hlediska aktivních klientů. Podle zprávy Finance Magnates za čtvrté čtvrtletí 2020 je tak XTB mezi top pěti brokery na světě, co se týče počtu aktivních účtů.

9 odborníků, 9 témat v jeden den

Na konferenci vystoupí i hlavní analytik XTB Jaroslav Brychta. Ve své analytické činnosti se věnuje především analýze měnového trhu, měnové politice centrálních bank a jejímu dopadu na finanční trhy. V popředí jeho zájmu jako soukromého investora jsou americké a některé čínské akcie a ETF. V rámci svého příspěvku se zaměří na to, jaký je ideální přístup k diverzifikaci akciového portfolia v dnešním turbulentním prostředí. Správná diverzifikace totiž patří mezi základní pilíře úspěchu, a to nejen ve světě investic.

Dále se představí velmi zkušený trader Marek Vaňha, který se dlouhodobě zabývá obchodováním podle tzv. Elliottových vln. Své strategie úspěšně aplikuje na trh s komoditami, ale také na čím dál více populární kryptoměny. Odborník na obchodování Forexu Patrik Klempár představí své top tři strategie, které podle něj budou v roce 2021 nejefektivnější a Vojtěch Slovák představí sedm největších příležitostí na trhu s komoditami. Jeho hlavní strategie je založena zejména na sezónnosti a obchodování hlavně zemědělských komodit. Tomáš Mirzajev se ve své přednášce zaměří na využití páky pro jištění a práci s expozicí akciového portfolia, ať už se jedná o shortování indexu na páku namísto zbrklého prodeje celého portfolia při první korekci nebo se jedná o nákup speciálních ETF, které násobně rostou v případě tržních propadů nebo obchodování indexu volatility.

O důležitosti psychologie a disciplíny v tradingu promluví Tomáš Vobořil, který patří k nejuznávanějším traderům v Česku – a tuto pozici si nevydobyl ničím jiným než usilovnou prací. Hlavním tématem přednášky tedy bude psychologie a vnitřní disciplína, které jsou základem práce každého tradera. Kompletní program s řečníky a tématy najdete tady